Klesá zájem o bojová umění?


Ilustrativní obrázek páky na ruku

Poslední dobou se často setkávám s názorem, že pomalu začíná přestává být zájem o bojová umění a návštěvnost v klubech se rok od roku zmenšuje, nezávisle na druhu bojového umění.

Určitě  by stálo za to udělat nějaký širší průzkum, nicméně pro náš účel se spokojím se statistikou Google, který nedávno uvolnil nový nástroj na pozorování trendů dle hledanosti - Google Trends.

Graf č. 1 - Google trends - statistika hledanosti vybraných bojových umění za poslední 4 roky na celém světě

Jako výchozí jsem zvolil AIKIDO, a přidal k němu další bojová umění: JUDO, KARATE, CAPOEIRA a KENDO. Google zobrazuje statistiku hledanosti ve světě až od roku 2004, nicméně i tak je zde zcela patrný sestup v hledanosti jednotlivých bojových uměních což naznačuje i klesající zájem o všechna uvedená bojová umění.

Na první místě vede karate s 2.8 násobkem hledanosti oproti aikido, druhé místo zaujímá judo s 1.6 násobkem. Capoeira je cca na stejném místě jako aikido, poslední je kendo.

Graf č. 2.  Google trends - statistika hledanosti vybraných bojových umění za poslední 2 roky v ČR
Graf Google Trends pro ČR

V ĆR lze sledovat statistiku hledanosti až od roku 2006 a vzhledem k pozdějšímu rozšíření internetu u nás nelze výsledky tak snadno přenést na graf oblíbenosti tak jako u celosvětové vyhledávanosti, zato je zajímavé pozorovat, ve kterých městech hledají informace o konkrétních bojových uměních a z toho pohledu jednoznačně vedou Pardubice.

V Pardubicích je tedy zřejmě největší koncentrace bojovníků :) což mi říká, že bych se měl někdy zastavit za Davidem v jejich klubu Aikido Pardubice

Komentáře

Přidat komentář

Vyhledávání

Navigační menu

Cvičení

Dospělí:po,čt 18:00 - 20:00
Děti:st17:00 - 19:00

Kontakt na vedoucí

Další možné info


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2015 Aikido Koloseum Šternberk
Stránky vytvořil a sponzoruje Ivorius webdesign