Kaligrafie PETR MATOUŠEK

Kaligrafie, nebo krásné písmo je kulturní vymoženost, která zdobí pokročilé a kultivované národy. Kaligrafie slouží ke sdělení významných myšlenek vyjimečným způsobem. Umožňuje díky vysoké vizuální hodnotě přenášet tato sdělení přes věky časů, z generace předků na generace potomků. Pomáhá zachovávat pilíře našich vlastních kořenů a motivovat potomstvo, aby pokračovalo v hodnotách svých předků.
Dnes je i v CR možné nechat kaligrafii vyhotovit. Češi jsou dobří kaligrafové. Domnívám se, že je to protože jsme umělecky a kulturně bohatý národ.
 
Tradiční znaky spojené s bojovým uměním, filosofií a hlubokými citáty starých mistrů mohu zhotovit na přání. Formát je do jisté míry neomezený.
 
Jmenuji se Petr Matoušek. Kaligrafii štětcem i perem se věnuji od roku 2003. Mým prvním učitelem byl pan Dong Yuan, lektor čínštiny na universitě Palackého v Olomouci. Mým dalším učitelem a mistrem je pan Wu Cheng Nan z Tong Lingu v Číně, kde jsem pracoval jako tlumočník. V CR jsem vedl kurzy kaligrafie na Konfuciově akademii při universitě Palackého v Olomouci.
 
Dnešní doba nám umožnujě opatřit si originální kaligrafické dílo na autentickém materiálu importovaném z dálného východu. V podstatě každý jehož srdce plesá při pohledu na ideografické písmo čínských a japonských znaků, si může do svého obydlí pořídit vlastní kaligrafii. Rád v tom budu nápomocen. 
+420 737 221 828
 

Štítky

Novinky

07.06.2021 17:02
Z duvodu neučasti členů dospěláckého teamu, ruším do odvolání tréninky dospělých. Děkuji za...
25.05.2021 11:56
Oddíl aikido otevře od příštího týdne za splnění těchto podmínek...

Kontakt

EMIN EMINOV TJ SOKOL , Zahradní 23 , 785 01 ,Šternberk 732883708 emin.eminov@aikidosternberk.info