Zkouškový řád Aikido 4U

Zkouškový řád Aikido 4U

Posouzení technické úrovně KYU je ponecháno na vedoucích dojo nebo jejich členech s odpovídající technickou úrovní. (Doporučení A4U: posuzovatel by měl mít úroveň o 2 technické stupně vyšší, než je posuzovaný, nejlépe minimálně 1. DAN.)
Hodnocení 1. KYU by měla provádět komise, kterou vede držitel stupně 2.DAN. (Doporučení A4U: vedoucí komise by neměl být zároveň vedoucím dojo, kde uchazeč cvičí.)

Minimální časové rozestupy ani počet seminářů mezi kyu není požadován.   Za každý stupeň se uděluje diplom/certifikát.

  • omote/ura: zacvičit formy omote i ura, pokud je již technika takto označena v nižším stupni, platí to i pro vyšší stupně podle zkouškového řádu
  • 2 formy: zacvičit dvě formy techniky (vstup nebo technika)
  • více forem: zacvičit více než dvě formy techniky (týká se kokyu nage)

Pro dospělé

Předkládáme přehled technických stupňů pro dospělé dle Aikido 4U

Pro děti 6 - 16 let

Pro podporu rozvoje dětského Aikido a vzhledem k motivování dětí, předkládáme možné upravení současných tech. stupňů na tzv. Dětské tech. stupně (DTS). Tyto tech. st. by se měly týkat dětí ve věku od 6 do 15 let ve všech dětských oddílech Aikido 4U .

Je důležité, aby děti věnující se cvičení byly po dosažení určité tech. úrovně dále motivovány možností skládání zkoušek na DTS. Stávající členění žákovských tech. st. (Kyu) je tedy ještě dále rozděleno na Kyu 1.stupně a Kyu 2. stupně: 6.kyu 1. stupně / 6. kyu 2. stupně 5.kyu 1. stupně / 5.kyu 2. stupně " 2.kyu 1. stupně / 2.kyu 2. stupně

Podmínkou dosažení nejvyššího DTS - 2.kyu 2.stupně je dále ještě podmíněno věkem 16 let.

Aktuality

Zkoušky

11.12.2022

28.6.2023 se budou místo tréninku dětí konat zkoušky na DTS kyu .

od počátku 7.září 2022 opět otevíráme možnost přidat se, probíhá nábor nových členů do oddílu Aikidó. Sledujte pravidelně naše stránky a facebook .
V případě vašeho zájmu navštivte jakýkoliv náš trénink dle níže rozpisu. S sebou nepotřebujete nic speciálního, stačí tepláková souprava a chuť si zacvičit.
Těšíme se na Vás
Emin Eminov
P.S. Pokud...

© 2021 TJ SOKOL Šternberk. Všechna práva vyhrazena. AIKIDO KOLOSEUM je členem Aikido 4U
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!