Morihei Ueshiba 

Aiki není způsob jak bojovat nebo porazit nepřítele. Je to způsob, jak uvést svět v soulad a vytvořit ze všech lidských bytosti jednu rodinu.

O nás

Aikido neboli cesta harmonie je čistě ve své praktické aplikaci uměním sebeobrany. Aikido zdůrazňuje dobrý pohyb těla, hody a páky. Je eticky spojené s obranou proti nevyprovokovanému ozbrojenému či neozbrojenému útoku. Při správném užití aikido může být prudká agrese pohotově a čistě neutralizována za zřetelné kontroly nad všemi aspekty útoku a obrany, takže se lze účinně ubránit, aniž nutně způsobíme vážné zranění.

Náš sportovní klub Aikido Koloseum je provozován v rámci TJ Sokol Šternberk a je členem České federace aikido. Cílem klubu je podpora a rozvoj Aikido jako morální a fyzické disciplíny vytvořené Moriheiem Ueshibou (1883 - 1969) z různých tradičních bojových umění a na základě jeho vlastního duchovního poznání. Aikido není jen sportem, je životním stylem, naším cílem ke tedy zvyšování tělesné zdatnosti našich členů stejně jako výchova k harmonickému a čestnému jednání v životě soukromém i veřejném, i k národnostní, rasové a náboženské snášenlivosti, k demokracii a humanismu.

Náš klub sdružuje osoby se zájmem o aikido, ať se hlásí k České federaci aikido či k jiné organizaci. Pokud máte chuť si aikido vyzkoušet, kontaktujte nás.


Naše AIKIKAI certifikace pro ČFAI od HOMBU DOJO

ČFAI (Česká federace aikido) sdružuje přes 30 klubů po celé ČR a je oficiálně uznána světovou centrálou aikido Aikikai Hombu Dojo v Tokiu jako organizace, která může udělovat mezinárodní technické stupně Aikikai. Mimo jiné organizuje semináře, na které zve zkušené lektory z celého světa. Přehled seminářů zde.


Co je u nás nového

ZKOUŠKY

13.06.2022

Dne 22.6.2022 se budou konat na dětském tréninku zkoušky na KYU , před komisí ( EMINOV , GABRIŠKA )

SEMINÁŘE

09.04.2022

Vážení členové klubu AKS a aikidokas , dne 28.5.2022 bude ve velkém sále sokolovny Šternberk probíhat seminář Aikido pod vedením O.Maliny 6.Dan ( Praha ) , na který Vás srdečně zveme. Cena semináře je 420 kč , jeden trénink 300 kč . Na semináři lze skládat zkoušku na Kyu. Samozřejmě doporučujeme i jiné semináře pořádané naší organizací ČFAI ,...

od počátku září 2021 opět otevíráme možnost přidat se, probíhá nábor nových členů do oddílu Aikidó.

Vážení přátelé Aikido, informujeme že aktuálně probíhá nábor nových členů do oddílu dětí a dospělých (informace naleznete zde nebo na našich FCBK stránkách) . V případě vašeho zájmu navštivte jakýkoliv náš trénink dle níže uvedeného rozpisu. Nebo nás neváhejte kontaktovat.

Vytvořte si webové stránky zdarma!