Morihei Ueshiba 

Aiki není způsob jak bojovat nebo porazit nepřítele. Je to způsob, jak uvést svět v soulad a vytvořit ze všech lidských bytosti jednu rodinu.

O nás

Aikido neboli cesta harmonie je čistě ve své praktické aplikaci uměním sebeobrany. Aikido zdůrazňuje dobrý pohyb těla, hody a páky. Je eticky spojené s obranou proti nevyprovokovanému ozbrojenému či neozbrojenému útoku. Při správném užití aikido může být prudká agrese pohotově a čistě neutralizována za zřetelné kontroly nad všemi aspekty útoku a obrany, takže se lze účinně ubránit, aniž nutně způsobíme vážné zranění.

Náš sportovní klub Aikido Koloseum je provozován v rámci TJ Sokol Šternberk a je členem České federace aikido. Cílem klubu je podpora a rozvoj Aikido jako morální a fyzické disciplíny vytvořené Moriheiem Ueshibou (1883 - 1969) z různých tradičních bojových umění a na základě jeho vlastního duchovního poznání. Aikido není jen sportem, je životním stylem, naším cílem ke tedy zvyšování tělesné zdatnosti našich členů stejně jako výchova k harmonickému a čestnému jednání v životě soukromém i veřejném, i k národnostní, rasové a náboženské snášenlivosti, k demokracii a humanismu.

Náš klub sdružuje osoby se zájmem o aikido, ať se hlásí k České federaci aikido či k jiné organizaci. Pokud máte chuť si aikido vyzkoušet, kontaktujte nás.


Naše AIKIKAI certifikace pro ČFAI od HOMBU DOJO

ČFAI (Česká federace aikido) sdružuje přes 30 klubů po celé ČR a je oficiálně uznána světovou centrálou aikido Aikikai Hombu Dojo v Tokiu jako organizace, která může udělovat mezinárodní technické stupně Aikikai. Mimo jiné organizuje semináře, na které zve zkušené lektory z celého světa. Přehled seminářů zde.


Co je u nás nového

Zkoušky

13.06.2022

Podmínky pro připuštění ke zkouškám

Vážení členové klubu AKS a aikidokas , připravujeme seminář 1 denní (sobota) cca. duben 2023 s učitelem s Trutnova Romanem Stoklasou 5.Dan . Cena semináře je 450 kč , jeden trénink 350 kč . Na semináři lze skládat zkoušku na Kyu. Samozřejmě doporučujeme i jiné semináře pořádané naší organizací ČFAI , jejíž jsme členem. Odkaz zde : ...

Vážení přátelé Aikido, informujeme že aktuálně probíhá nábor nových členů do oddílu dětí a dospělých (informace naleznete zde nebo na našich FCBK stránkách) . V případě vašeho zájmu navštivte jakýkoliv náš trénink dle níže uvedeného rozpisu. Nebo nás neváhejte kontaktovat.

Vytvořte si webové stránky zdarma!