Morihei Ueshiba 

Aiki není způsob jak bojovat nebo porazit nepřítele. Je to způsob, jak uvést svět v soulad a vytvořit ze všech lidských bytosti jednu rodinu.

O nás

Aikido neboli cesta harmonie je čistě ve své praktické aplikaci uměním sebeobrany. Aikido zdůrazňuje dobrý pohyb těla, hody a páky. Je eticky spojené s obranou proti nevyprovokovanému ozbrojenému či neozbrojenému útoku. Při správném užití aikido může být prudká agrese pohotově a čistě neutralizována za zřetelné kontroly nad všemi aspekty útoku a obrany, takže se lze účinně ubránit, aniž nutně způsobíme vážné zranění.

Náš sportovní klub Aikido Koloseum je provozován v rámci TJ Sokol Šternberk a je členem Aikido 4 You. Cílem klubu je podpora a rozvoj Aikido jako morální a fyzické disciplíny vytvořené Moriheiem Ueshibou (1883 - 1969) z různých tradičních bojových umění a na základě jeho vlastního duchovního poznání. Aikido není jen sportem, je životním stylem, naším cílem ke tedy zvyšování tělesné zdatnosti našich členů stejně jako výchova k harmonickému a čestnému jednání v životě soukromém i veřejném, i k národnostní, rasové a náboženské snášenlivosti, k demokracii a humanismu.

Náš klub sdružuje osoby se zájmem o aikido, ať se hlásí k Aikido 4 You či k jiné organizaci. Pokud máte chuť si aikido vyzkoušet, kontaktujte nás.

Co je u nás nového

Zkoušky

27.02.2023

14.6.2023 se budou místo tréninku dětí konat zkoušky na DTS kyu . Zkušební komise Eminov , Leišner . Do 1.6.2023 nejpozději musí být zaplacen poplatek za zkoušku . Více info o ceně a zkouškovém řádu v odkazu .

Vážení členové klubu AKS a aikidokas , připravujeme seminář 1 denní (sobota) 15.4.2023 s učitelem Aikido 4U O.Malina 6.Dan . Cena semináře je 500 kč , jeden trénink 400kč . Na semináři lze skládat zkoušku na Kyu A4U.

Vážení přátelé Aikido, informujeme že aktuálně probíhá nábor nových členů do oddílu dětí a dospělých (informace naleznete zde nebo na našich FCBK stránkách) . V případě vašeho zájmu navštivte jakýkoliv náš trénink dle níže uvedeného rozpisu. Nebo nás neváhejte kontaktovat.

© 2021 Všechna práva vyhrazena.

合気道28シュテルンベルク

AIKIDO KOLOSEUM je členem Aikido 4U


Vytvořte si webové stránky zdarma!