Kaligrafie

Kaligrafie nebo-li krásné písmo je kulturní vymoženost, která provází pokročilé a kultivované národy. Kaligrafie slouží ke sdělení významných myšlenek výjimečným způsobem. Díky vysoké vizuální hodnotě umožňuje přenášet tato sdělení přes věky časů, z generace na generace, pomáhá zachovávat pilíře našich vlastních kořenů a motivovat potomstvo, aby pokračovalo v hodnotách svých předků.

Dnes je i v CR možné nechat kaligrafii vyhotovit. Češi jsou dobří kaligrafové. Domnívám se, že je to proto, že jsme umělecky a kulturně bohatý národ.

Jmenuji se Petr Matoušek. Kaligrafii štětcem i perem se věnuji od roku 2003. Mým prvním učitelem byl pan Dong Yuan, lektor čínštiny na universitě Palackého v Olomouci. Mým dalším učitelem a mistrem je pan Wu Cheng Nan z Tong Lingu v Číně, kde jsem pracoval jako tlumočník. V CR jsem vedl kurzy kaligrafie na Konfuciově akademii při universitě Palackého v Olomouci.

Dnešní doba nám umožňuje opatřit si originální kaligrafické dílo na autentickém materiálu importovaném z dálného východu. V podstatě každý jehož srdce plesá při pohledu na ideografické písmo čínských a japonských znaků, si může do svého obydlí pořídit vlastní kaligrafii. Rád v tom budu nápomocen.

Na přání mohu zhotovit tradiční znaky spojené s bojovým uměním, filosofií a hlubokými citáty starých mistrů. Formát je do jisté míry neomezený. 

KONTAKT

Petr Matoušek

Tel.: +420 737 221 828, e-mail: p_matoušek@seznam.czwww.fencersguild.cz


Co je u nás nového 

Vážení rodiče informujeme Vás , že od 1.9.2021 začínají tréninky dětského oddílu , kdy pro letošní rok bylo stanoveno 36 míst pro Vaše děti , Informujeme že k 11.9.2021 je obsazeno je 19 a volných 17 . O volných místech v náboru Vás budeme pravidelně informovat na našich webových stránkách a facebooku. Upozorňujeme , že veškeré sokolské platby...

od počátku září 2021 opět otevíráme možnost přidat se, probíhá nábor nových členů do oddílu Aikidó.

Vytvořte si webové stránky zdarma!